ÅcH konkurrence resultater 2019

DcH

Mariager 24/3

Langå 30/3

Langå 6/4


Vejle 7/4

Risskov 14/4

Galten 27/4


Brande 5/5

Brande 4/8

Viborg 10/8


Vejle 18/8

Skanderborg 18/8

Horsens 1/9


Århus 8/9

Hadsten 15/9


Nordisk




IFH

Grenå 17/2

Brugshundeudvalg 17/3

Svenstrup 3/8

IGP

Langå 23/6



FP




UHP




Agility




Andet




Oprykningsresultater:

Lydighed

Rally




Oprykningsresultater i Lydighed:

C > B:
Helle Rud/Molly KM 1. afd 6/5 1. opr., Viborg 10/8 2. opr., KM 2 afd 9/11 3. opr.
Jette Munksgaard Lyngsø/Cody KM 2. afd 9/11 1. opr.

B > A:
Lise Andersen/Mischa Galten 27/4 1. opr., KM 1. afd 7/5 2. opr., KM 2. afd. 9/11 3. opr.
Elsebeth Kleif/Chili KM 1. afd 7/5 1. opr.
Hanne Hedegaard/Victor Skanderborg 18/8 1. opr.

A > E:



Til toppen



Grenå 17. februar 2019

IFH

vundet med:

95,00p

Prøve

Prædikat

1 deltager

Susanne Bøgh

Calvin

95,00p

IFH V

SG

1


Til toppen


Brugshundeudvalg 17. marts 2019

IFH

vundet med:

96,00p

Prøve

Prædikat

12 deltagere

Jette Holm Petersen

Alma

31,00p

IFH2

??

10


Til toppen


Mariager, landskonkurrence den 24. marts 2019

B-klassen

vundet med:

177,20

23 deltagere

Elsebeth Kleif

Chili

100,10

21

Ingelise Kamronn

Happy

18,00

23


Til toppen


Langå, landskonkurrence den 30. marts 2019

C-klassen

vundet med:

125,00

10 deltagere

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

63,80

10


B-klassen

vundet med:

177,00

23 deltagere

Hanne Hedegaard

Victor

141,10

13

Elsebeth Kleif

Chili

135,55

17


Til toppen


Langå, kredskonkurrence den 6. april 2019

E-klassen

vundet med:

375,70

3 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

321,05

3


Til toppen


Vejle, landskonkurrence den 7. april 2019

E-klassen

vundet med:

395,00

4 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

335,90

3


Til toppen


Risskov, kredskonkurrence den 14. april 2019

C-klassen

vundet med:

125,15

5 deltagere

Helle Rud

Molly

95,55

3

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

52,00

4


B-klassen

vundet med:

169,40

12 deltagere

Lise Andersen

Mischa

123,45

8

Susanne Andersen

Phebe

107,20

11


Til toppen


Galten, kredskonkurrence den 27. april 2019

C-klassen

vundet med:

145,00

10 deltagere

Helle Rud

Molly

92,15

5

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

64,90

9


B-klassen

vundet med:

172,30

22 deltagere

Lise Andersen

Mischa

170,15

5 1. opr. 

Henrik Laage Sørensen

Rex

121,20

16

Anette Nygaard

Cosmo

119,30

18

Susanne Andersen

Phebe

84,20

21


E-klassen

vundet med:

369,10

3 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

369,10

1


Til toppen


Brande, landskonkurrence den 5. maj 2019

B-klassen

vundet med:

186,70

14 deltagere

Henrik Laage Sørensen

Rex

155,10

9


Til toppen


Langå, landskonkurrence IGP3 den 23. juni maj 2019


vundet med:

248p

Prøve

Prædikat

1 deltager

Jette Holm Petersen

Alma

90p+74p+84p=248p

IGP3

(F) UDP

1


Til toppen


Svenstrup landskonkurrence IFH2 den 3. august 2019


vundet med:

94,00p

Prøve

Prædikat

7 deltagere

Allan Petersen

Kasper

94,00p

IFH2

SG

1

Jette Holm Petersen

Alma

89,00p

IFH2

G

3


Til toppen


Brande, landskonkurrence den 4. august 2019

B-klassen

vundet med:

185,40

25 deltagere

Elsebeth Kleif

Chili

113,35

23


Til toppen


Viborg, landskonkurrence den 10. august 2019

C-klassen

vundet med:

139,20

15 deltagere

Helle Rud

Molly

118,75

5 2. opr. 

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

50,10

14


Til toppen


Vejle, kredskonkurrence den 18. august 2019

E-klassen

vundet med:

367,40

3 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

343,30

2


Til toppen


Skanderborg, landskonkurrence den 18. august 2019

B-klassen

vundet med:

186,20

15 deltagere

Hanne Hedegaard

Victor

165,85

4 1. opr. 

Elsebeth Kleif

Chili

148,80

8


Til toppen



Horsens, kredskonkurrence den 1. september 2019

B-klassen

vundet med:

170,20

6 deltagere

Susanne Andersen

Phebe

105,10

6


E-klassen

vundet med:

356,60

4 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

332,20

2


Til toppen



Århus, landskonkurrence den 8. september 2019

B-klassen

vundet med:

185,10

10 deltagere

Elsebeth Kleif

Chili

132,70

7

Hanne Hedegaard

Victor

126,65

8

Susanne Andersen

Phebe

82,10

10


E-klassen

vundet med:

389,45

8 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

367,50

3


Til toppen



Hadsten, landskonkurrence den 15. september 2019

B-klassen

vundet med:

182,85

14 deltagere

Susanne Andersen

Phebe

87,30

14


Til toppen


 


Århus civile Hundeførerforening, 10-11-2019