ÅcH konkurrence resultater 2019

DcH

Mariager 24/3

Langå 30/3

Langå 6/4


Vejle 7/4

Risskov 14/4

Galten 27/4


Brande 5/5



Nordisk




IFH

Grenå 17/2



IGP




FP




UHP




Agility




Andet




Oprykningsresultater:

Lydighed

Rally




Oprykningsresultater i Lydighed:

C > B:
Helle Rud/Molly KM 1. afd 6/5 1. opr.

B > A:
Lise Andersen/Mischa Galten 27/4 1. opr., KM 1. afd 7/5 2. opr.
Elsebeth Kleif/Chili KM 1. afd 7/5 1. opr.

A > E:



Til toppen



Grenå 17. februar 2019

IFH

vundet med:

95,00p

Prøve

Prædikat

1 deltager

Susanne Bøgh

Calvin

95,00p

IFH V

SG

1


Til toppen


Mariager, landskonkurrence den 24. marts 2019

B-klassen

vundet med:

177,20

23 deltagere

Elsebeth Kleif

Chili

100,10

21

Ingelise Kamronn

Happy

18,00

23


Til toppen


Langå, landskonkurrence den 30. marts 2019

C-klassen

vundet med:

125,00

10 deltagere

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

63,80

10


B-klassen

vundet med:

177,00

23 deltagere

Hanne Hedegaard

Victor

141,10

13

Elsebeth Kleif

Chili

135,55

17


Til toppen


Langå, kredskonkurrence den 6. april 2019

E-klassen

vundet med:

375,70

3 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

321,05

3


Til toppen


Vejle, landskonkurrence den 7. april 2019

E-klassen

vundet med:

395,00

4 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

335,90

3


Til toppen


Risskov, kredskonkurrence den 14. april 2019

C-klassen

vundet med:

125,15

5 deltagere

Helle Rud

Molly

95,55

3

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

52,00

4


B-klassen

vundet med:

169,40

12 deltagere

Lise Andersen

Mischa

123,45

8

Susanne Andersen

Phebe

107,20

11


Til toppen


Galten, kredskonkurrence den 27. april 2019

C-klassen

vundet med:

145,00

10 deltagere

Helle Rud

Molly

92,15

5

Jesper Vedsted Pedersen

Nuga

64,90

9


B-klassen

vundet med:

172,30

22 deltagere

Lise Andersen

Mischa

170,15

5 1. opr. 

Henrik Laage Sørensen

Rex

121,20

16

Anette Nygaard

Cosmo

119,30

18

Susanne Andersen

Phebe

84,20

21


E-klassen

vundet med:

369,10

3 deltagere

Lisbeth Keller

Fanni

369,10

1


Til toppen


Brande, landskonkurrence den 5. maj 2019

B-klassen

vundet med:

186,70

14 deltagere

Henrik Laage Sørensen

Rex

155,10

9


Til toppen


 


Århus civile Hundeførerforening, 07-05-2019